Fissür Örtücü

Fissür Örtücü Tedavisi ile Çürüklere Son

Azı dişlerin özellikle çiğneyici kısımlarında yer alan girinti ve çıkıntıları fissür olarak tanımlıyoruz. Fissürün yapısı gereği temizliğinin yapılması çocuklar açısından zorlayıcı olabiliyor. Diş fırçasının bölgeye erişememesi, çocuğun yeteri kadar ağız ve diş sağlığı konusunda hassasiyet kazanmaması gibi sebeplerle bakımı yapılamayan bölgelerde çürükler meydana gelebiliyor. Fissür örtücü tedavisi ile dişlerde meydana gelen çürümeleri engelleyebiliyoruz. Fissür örtücü tedavileri çocukların daha sağlıklı dişlere sahip olması için sıklıkla uyguluyoruz. Çürüğe yatkın olan yüzeyler kapatıldığı için besinlerin fissür aralarına yerleşmesini de engellemiş oluyoruz. 3 yaş ve üzerindeki çocuklar için önce genel bir ağız diş muayenesi yapıyoruz. Sonrasında ise fissür örtücü uygulamasına geçiyoruz. İşlem aynı gün içerisinde ve kısa bir sürede tamamlanıyor.

Fissür Örtücü Tedavilerde Uyguladığımız Kampanyalardan Siz de Yararlanın

Sağlıklı Dişler İçin Fissür Örtücü Tedavisi

Bir tür bariyer niteliği taşıyan fissür örtücü tedavisi esnasında çocuklar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Ağrılı bir diş tedavisi olmadığı için de uygulama aşamasında herhangi bir biçimde anestezi uygulamıyoruz. Tek seans sonunda tamamlanan tedaviyi 3 yaşın üzerindeki her çocuk için uygulayabiliyoruz. İşlem kısa olsa da çocuğun yaşı ve sürece uyumu tedavi süresini değiştirebiliyor.

Özel Solüsyonlar ile Uygulanan Fissür Örtücü Tedavisi

Fissür tedavisi öncesinde genel muayeneyi her hastamız için uyguluyoruz. Genel muayenede tedaviyi engelleyici bir sorunla karşılaşmamışsak hemen uygulamanın ilk aşamasına geçiyoruz. Bu aşamada hastamızın dişlerinin temizliğini yapıyoruz. Temizlik esnasında özel solüsyon ve fırça kullandığımız için dişlerde herhangi bir kalıntı bırakmıyoruz. Sonrasında ise akışkan halde bulunan fissür örtücüyü azı dişlerin arasına gelecek biçimde uyguluyoruz. Akışkan malzeme uygulandıktan sonra sertleşmeye başlıyor. Sertleşmenin tamamlanması ile hastamızı evine gönderiyoruz.

Fissür Örtücü Tedavisi Sonrasında Düzenli Kontrol

Fissür örtücü uygulaması herhangi bir beklenmeyen durum yaşanmazsa dişin düşmesine kadar koruyucu etkisini sürdürüyor. Fakat zaman içerisinde dişin bir sebepten dolayı kırılması ya da zarar görmesi durumunda fissürün yenilenmesi gerekebiliyor. Dişin uzun süre koruma altında kalabilmesi için bizler hastalarımızın kontrollerini düzenli bir biçimde yapmaya devam ediyoruz. Yaptığımız kontroller sırasında örtücüde herhangi bir yıpranma fark edersek hemen işlemi yenileme yoluna gidiyoruz. Böylece uygulamanın koruyucu etkisinin her şartta devam ettiriyoruz. Çocukları diş çürüklerinden koruyan tedavi sonrasında genel ağız bakımına özen göstermek uygulamanın etkisini artırıyor.

Fissür Örtücü Tedavisinde Ekonomik Fiyatlar

Dişi çürüklerden koruma bakımından oldukça etkili olan ve içeriğinde zararlı madde barındırmayan fissür örtücü tedavisi fiyatları bakımından da bütçenizi sarsmıyor. Çocukların ağız ve diş sağlığının korunması ve ileride karşılaşılabilecek çürükler nedeni ile yaşanabilecek sorunları önleme açısından bakıldığında fissür örtücü tedaviyi oldukça ekonomik fiyatlarla ulaşılabilir kılıyoruz. Ekonomik düzeyde belirlediğimiz fissür örtücü fiyatları sayesinde dileyen herkese tedaviden yararlanma imkanı tanıyoruz. Siz de çocuğunuzun daha sağlıklı dişlere sahip olmasını önemsiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Böylece hem fiyatlarımız hem de tedavi esnasında uyguladığımız yöntemler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fissür Örtücü Tedavisi Yorumları Hastalarımızın Bizim İçin Yaptığı Yorumlar

Fissür Örtücü Tedavisinde Uygun Ödeme Seçenekleri İletişim Bilgilerinizi Bırakın Size Özel Kampanyalardan Haberdar Olun

Fissür Örtücü Tedavisinde Sertifikalarımız Sertifikalarımız

Fissür Örtücü Tedavisi Öncesinde Ön Muayene Formu Doldurun Ücretsiz Ön Muayene İmkanlarından Yararlanın